فوتو بلاگ

 

پیرمرد را تو صحن امامزاده هاشم ( نرسیده به رشت ) دیدم . نگاه خیره اش به قبرهای آماده آنقدر حرف داشت که این عکس را به سرعت و پنهانی شکار کردم تا شما هم تماشای این لحظه را از دست ندهید. شاید نزدیک به پنج‌دقیقه ساکت و بی حرکت همانجا ماند و به توفقگاه آخر نگاه کرد.

نمی دانم در سرش چه می گذشت ؟ اما خودم را می دانم  که زود فراموش می کنم پایان محتوم را...

  همیشه مخالف نام گذاری اماکن و معابر به نام بزرگان و مشاهیر و پاکان بوده ام . وقتی که حکام نام عزیزترین و پاکترین انسان های تاریخ را بر میدان و خیابان های شهر می گذارند از مردم عادی نباید ناراحت شد که نام نان سنگکی اش را اینگونه انتخاب کنند.

وقتی نام خیابان یا میدانی را ... می گذاریم و لحظه ای فکر نمی کنیم که بعد از مدتی این صدا ها را خواهیم شنید که:

سر ... دونفر ، آخر ... یه نفر  و یا ... بسته است ، ... را دارند تعمیر می کنند و .....

آیا با این نامگذاری قصد خدمت داریم ؟ می خواهیم نام این بزرگان را زنده نگه داریم؟ چند نفر از کسانی که از اتوبان همت رد می شوند (البته اگر بشود رد شد) می دانند که شهید همت که بوده؟ چند نفر شیخ فضل اله نوری را میشناسند؟ کسی میداند رشدیه کیست که میدان رشدیه را رُشتیه نگوید؟
نه عزیز برادر! این رسمش نیست!

 

 

دو قسمت اول این مطلب که غم بود و ناله، اما این یکی سبز است و از طراوت سرشار. این محل زیبا جایی نیست جزء حاشیه یکی از زیبا ترین جاده های ایران ( و شاید جهان) جاده اسالم به خلخال .

عکاس این سه عکس هم جناب مستطاب دایناسور است .

این عکس را چهارشنبه ششم اردیبهشت گرفتم و جای همه دوستان خالی که این همه زیبایی و طراوت را ببینند و حظ ببرند. 

=============

پی نوشت: این یادداشت خواندنی محمد قائد را هم بخوانید.

/ 6 نظر / 76 بازدید
آماندا

خیالت راحت.. پایان نیست.. آغازه.. نگرانی هم نداره.. هر آغازی جالبه.

رها از چارچوب ها

ای بابا چرا من اینقدر از پست های شما جا می مونم؟[ناراحت] . طراوت عکس آخر شوک عکس اول رو التیام داد ممنونم

فرزانه

سلام اردیبهشت بهترین ماه برای شمال رفتن است من سعی می کنم هر سال حتی شده کم تجربه اش کنم یادداشت قائد حرف نداشت یعنی بیرون کشیدن فلسفی ترین حرف از یک قصه معمولی و چند تا عدد و رقم ...فقط از دست ایشان بر می آید

میله بدون پرچم

سلام عکس اول که تذکری است واقعاً لازم... در باب عکس دوم یاد مرکز توزیع گوشت ملاصدرا افتادم!!!! (در ایام جنگ که خلاصه همه چیز کمیاب بود) یعنی این اسم گذاری واقعاً معرکه بود [نیشخند] عکس سوم هم دوستان به جای ما

هادی

سلام ای جانم،ای جانم چه عکسایی .. البته با عکس دوم و محتوا و سوژش حال نکردم..