دایناسورها منقرض نشده اند!

 

براساس جدیدترین پژوهش های علمی دانشگاه آکسفورد انگلیس، دایناسورها منقرض نشدند بلکه به پرنده تغییر شکل داده اند.

به گزارش واحد مرکزی خبر، پژوهشگران دانشگاه آکسفورد می گویند؛ دایناسورها دچار تغییرات ژنتیکی و زیست محیطی و بیولوژیکی شده اند و بر همین اساس به پرنده تبدیل شده اند.

این پژوهشگران خاطر نشان کرده اند انواع مختلف دایناسورها که تخمین زده می شود 426 نوع بوده اند در دوره ای اززمان دچار تغییرات ژنتیکی شده و به تدریج وزنشان کاهش یافته است.

به اعتقاد پژوهشگران انگلیسی شکل و منقار پرندگان کنونی به دهان و پوزه بلند دایناسورها شباهت دارد و در روند تبدیل شدن دایناسورها به پرنده و منقرض شدن آنها و ظهور انواع مختلف پرندگان ، مسئله کاهش وزن آنها نقش مهم و محوری داشته است.

به گزارش خبرگزاری سیریانیوز از لندن، پژوهشگران دانشگاه آکسفورد در بخشی از مطالعات خود خاطر نشان کرده اند تغییرات ژنتیکی دایناسورها 220 میلیون سال پیش روی داده است اما فرآیند تغییر شکل آنها و تبدیل شدنشان تقریبا از 170 میلیون سال قبل آغاز شد.

این پژوهشگران تاکید کرده اند: تحولات و تغییراتی که برای دایناسورها صورت گرفته ، به میلیون ها سال زمان نیاز داشته است و در این مدت 10 هزار نوع پرنده جدید ایجاد شده است.
 
/ 4 نظر / 36 بازدید
زنبور

دایناسور هیچ فکر کردی چند میلیون سال طول کشیده تا پرنده به آدم تبدیل شده؟؟؟؟؟

رها از چارچوب ها

پس کبوتر سفید صلح همان دایناسوری است که کتاب را بیش از کباب دوست دارد. نظر بنده به آقایون پژوهشگران نزدیک است برادر، گمانم آن هیبت قابل انقراض نبوده تبدیل شده اند به پرندگان.

فرزانه

سلام فرگشت، تکامل، داروين، نئو داروينيسم ... به تدريج تکليف همه چيز با همه چيز معلوم مي شود غير از همان گودزيلاهايي که گفتيد.