آچمز

تا حالا شده از شما درخواست اظهار نظر کنند و ازتون بخواند که نظرتون را اعلام کنید تا تصمیمی گرفته بشه و شما هم  با افتخار گلویی صاف کنید و انگشتی جوهری کنید و نظر بدید، بعد متوجه بشید همه تصمیم ها گرفته شده و انتخاب صورت گرفته و شما به معنای واقعی مچل شده اید؟

(در برخی از کشورهای دور انتخابات اینگونه است و مردم فقط رای میدند اما قبلا همه چیز تمام شده و فقط مردم نقش سیاهی لشکر را دارند.)

یه مدل دیگه از نظر خواهی هم اینه که شما را در موقعیتی قرار بدند که چاره ای نداشته باشید جزء تایید نظراتشون و درد اینجاست که بهتون بگند نظرتون براشون خیلی مهمه و اگه شما بگید نه اون کار را انجام نمیدند. مثلا مجلس عروسی گرفتند و 1000 تا مهمون دعوت کردند و بعد عاقد اومده و خطبه را خونده و منتظر جواب عروس خانم یا آقا داماده و اونوقت از شما می پرسند نظرت چیه؟ یا بلیت سفر خریدند و پولش را پرداخت کردند و پیک بلیت را آورده بعد ازت بپرسند اگه راضی نیستی نرم؟!! یا برات حکم انتصابات زدند و کارگزینی هم حکم را صادر کرده و پاکت حکم تو دستشونه بعد ازت می پرسند موافقی یا نه؟!

احساستون تو این شرایط چیه؟

خوشبختی

بیچارگی

مضحکه شدن

اشمئزاز

قرار گرفتن در دیکتاتوری دموکراسی منشانه 

 ==================

پی نوشت: همزمان با تایپ این پست شبکه ... داره مصاحبه با یه نفر را پخش می کنه که زیر نویس نوشته "شاهزاده رضا پهلوی" و این آقا داره در مورد دموکراسی و جمهوری و حق رای مردم و مخالفت با خشونت حرف میزنه. ازش می پرسه شما برای خودتون نقش اجرایی قائلید؟ می گه: نه من اصلا نه می خوام نه کارم اینه که نقش اجرایی قبول کنم اما اگه مردم بخواند حاضرم نقش اجرایی قبول کنم و سخنگوی آن ها باشم!!!

بعد میگه مردم راه دیگه ای جز همراهی با ما ندارند و این حرکت باید به هدف بخوره و مردم باید برای نجات خودشون به ما بپیوندند!!! 

خدایا اینا دیگه کی اند؟

/ 5 نظر / 5 بازدید
منیر

الان شما رئیس شدی و ناراحتی ؟ خب ما بتون میگیم مبارکه . باشد تا موفقیت تان تاجی بر سر دوستان گردد [گل] بعله دیگه رهبر دموکراسی که شاهزاده باشه ، اینه دیگه ... یه پدر سوخته میگن البته با لبخند بعد همه بهشون رای میدن

فرزانه

سلام این موقعیت آچمز را بیشتر از همه جا در محیط کارم تجربه می کنم و هر بار اون اشمئزاز که گفتی به توده ای بی شکل شبیه تنفر تبدیل می شود. اینها هم که گفتی ارزش تحلیل کردن را هم ندارند

آسيه

در اين شرايط احساس ميداني رو دارم كه دورش ميزنند!!!!!!!!!مثلا ميدان ونك اصولا دموكراسي تو ايران با ديكتاتوري هيچ فرقي نداره ، به قول خودت ديكتاتوري دموكراسي منشانه (مدرن شده !)

میله بدون پرچم

سلام نثر پی نوشتت جالب بود [لبخند] به سلامتی حکم رو گرفتید [چشمک]