توهمات

1. شمقدری اضافه کرد: در رابطه با اسکار هم چندبار گفته‌ام زمانی که قرار بود مسئولیت سینمایی آن زمان را برعهده بگیرم از آقای احمدی‌نژاد پرسیدم اگر بخواهید در یک جمله من را نصیحت کنید چه می‌گویید ایشان گفتند برو سینمای ایران را بین‌المللی کن و من گفتم اولین گام این است که اسکار بگیریم و او گفت خوب اینکار را انجام بده و این اتفاق افتاد. خیلی‌ها در این سی سال تلاش کردند اسکار بگیرند اما موفق نشدند اما الان شد. آن سال که جدایی نادر از سیمین جایزه اسکار را گرفت می‌شد فیلم دیگری به جشنواره جهانی برود و اسکار نگیرد و جدایی نادر از سیمین می‌توانست در فجر انتخاب نشود و اگر انتخاب می‌شد می‌توانست جایزه نگیرد. این‌ها یک برنامه‌ریزی بوده است. وقتی شما در عرصه بین‌المللی می‌روی و می‌خواهی جایزه بگیری قطعا نمی‌توانی با شاخص‌های خودت عمل کنی و طبیعی است که بتوانی با شاخص‌های آن‌ها عمل کنی اما برای ما این مهم بود که با شاخص‌های آن‌ها عمل کنیم اما منافع ملی مارا زیر سوال نبریم. در فرآیندی فیلمی انتخاب شد رفت و حمایت شد. برنامه‌ریزی شد اما بعضی‌ها منکر هستند و می‌گویند برنامه‌ریزی شده نبود، تصادفی بود. آن‌ها ممکن است خلقت و هستی را هم تصادف بدانند البته آن‌ها در خیالات خودشان سیر می‌کنند. بیایند ببینند در کجا می‌توان در راستای خلقت تصادفی کار کرد و به جایی رسید. ممکن است بر حسب تصادف به تنایج اولیه برسید اما یک قله را هدف گرفتن و به آنجا رسیدن هیچ وقت بر حسب تصادف اتفاق نمی‌افتد. و ما طراحی کردیم و حتی لابی‌گری کردیم تا این اتفاق بیفتد و برای همه ایرانیان مهم بود که یک فیلم ایرانی اسکار بگیرد. فیلمساز برای ما مهم نبود بلکه مهم این بود که فیلم از سینمای ایران جایزه بگیرد...(منبع)

2. مهدی کلهر: احمدی‌نژاد همین حالا یک الگوی بی‌نظیر ریاست‌جمهوری است. همین حالا لباس پوشیدن احمدی‌نژاد، روی دشمن شماره یک انقلاب اسلامی تاثیر گذاشته است. کاپشنی که اوباما برای بازدید از مناطق توفان‌زده بر تن کرد شبیه به کاپشن احمدی‌نژاد است و در تاریخ رؤسای جمهور امریکا ، رئیس‌جمهوری که چنین کاپشنی بر تن کرده باشد پیدا نخواهید کرد. ما از این مسائل باید درس بگیریم، نه این که آن‌ها بخواهند به ما پیام بدهند بلکه می‌خواهند آرای مردم کشور خودشان را جذب کنند. این که احمدی‌نژاد یک گلوبال پرزیدنت است را ما مطرح نکردیم بلکه دشمنان ما این واقعیت را مطرح کردند...(منبع)

من که دارم حال می کنم شما چطور؟

========== 

پی نوشت: قصه ادامه دارد

 

 

 

/ 6 نظر / 20 بازدید
منیر

سلام و سپاس همه شو با هم خوندم *غرایض شون رو در باب عیار خرس نقره ای هم اگر میگذاشتی یکجا حالمان جا به جا میشد کلن توی 63 درصدن هنوز بلکم بیشتر .... * منظور عرایض است که اینان برحسب غرایض شان میفرمایند نه حقیقت

فرزانه

سلام اصغر فرهادی با روزنامه بهار مصاحبه ای کرده و به جفنگ های شمقدری درخورترین پاسخ را داده است . من هم از حرفهای او لذت بردم

زنبور

اینها رو جایی خونده بودم. از اون موقع تا الان هنوز دارم حال میکنم. جالب نیست؟ این همه مسئولین به فکر هستند. انشالا در برنامه ریزیهای آیندشون اقتصاد مملکت هم اسکار میگیره. آقا اینا همه برنامه ریزی شده است ما متوجه نیستیم!

موج مرده

سلام من كه دارم بدجور حال ميكنم كسي نيست ببينه [لبخند]

میله بدون پرچم

سلام بله...البته حتا اونايي كه اون عقب نشستن هم دارن حال مي كنن [نیشخند]