آب

  

روز 21ماه رمضان در برنامه " در استان"  شبکه تهران گزارشی پخش شد از یکی از روستاهای اشتهارد از توابع استان تازه تاسیس البرز . که موضوع آن بی آبی این روستا و مشقت و رنج مردم از بی آبی روستایشان بود.

تمام چاه ها و چشمه های روستا خشک شده بودند و تنها در فاصله دور از روستا باریکه آبی در جریان بود که روستاییان به آن "چشمه " می گفتند. جماعتی دور آن جریان زندگی و حیات جمع شده بودند. زنی در کنار آب در حال شستن لباس بود. دیگری با مشقت و کاسه کاسه گالن آب را پر می کرد.

گزارشگر از بهداشت آب و قابل شرب بودن آن پرسید و زن گفت : اگر این آب را نخوریم چه کنیم می خوریم و همه مریضیم و پیش دکتر.

بعد زنی را نشان داد که با فرغون چند گالن آب را از لب چشمه!! به خانه می برد و به گزارشگر گفت : در روز چندین بار باید این کار را بکنم. 

"چاه کنی " را نشان داد در حال بیرون آمدن از چاهی به عمق بیست تا بیست پنج متر که در آن اعماق به آب رسیده بود.

فرماندار(بخشدار) اشتهارد از تلاش هایش برای رساندن آب به روستا می گفت ( که البته همه با شکست مواجه شده بود) قرار شده بود روزانه چند تانکر آب برای روستا بیاورند.

فرماندار با اینکه " آبفا " را موظف به آبرسانی روستا می دانست .گفت: در مسجد به مردم قول دادم تا پایان سال مشکل آب روستا را حل کنم.

گزارشگر بیچاره در پایان سوال باقی مانده اش از نحوه و چگونگی استحمام اهالی روستا بود؟؟

 

از یک طرف هم اخباری در ذهنم  رو می آیند: 

یکی بود می خواست جهان را مدیریت کنه !

یکی بود می خواست آب دریای خزر را به سمنان بکشه !

یکی هست  که داره تو ونزوئلا برای محرومین اونجا ساختمان سازی می کنه !

یکی بود که دلش برای بی خانمانان و بیکارهای آمریکا می سوخت !

یکی بود که دلش برای جوانان لندنی کباب شده بود ! 

 مطمئنم نزدیک انتخابات برای جذب رای، تانکر آب راهی اونجا میشه. بالاخره دوستان قبل از انتخابات وکیل الرعایا هستند و بعد از آن ، وکیل الدوله.

بگذریم...

از دوستان کسی می تونه با تانکر برای این مردم آب بفرسته ؟ ( منم در حد وسع ام آماده ام ) 

نمی خوام  با این مطلب بگم  که به سومالی کمک نکنید، نمیگم به مراکز دولتی و نیمه دولتی خیریه کمک نکنید.( جدیدا هرکس که نمی خواد به کسی کمک کنه این مثل را یاد گرفته و می گه که : چراغی که به خونه رواست به مسجد حرومه! بابا لامصب تو اون چراغ را تو خونه ام که روشن نمی کنی!) می خوام بگم اولویت بندی هم خوب چیزیه.انصاف که همیشه خوب چیزی بوده و هست و خواهد بود.  به خدا این روستا در بغل دست پایتخت  ایران اسلامی هستش و نزدیک سد کرج . اگه مردم این روستا آب نداشته باشند کی داشته باشه؟!

خدا که باران رحمتش را تو این دو سه روزه در حد سیل نازل کرده.

 اما واقعا مدیریتی را که به خونه رواست به دنیا ارائه ندید و نبخشید !

----------------------------

پی نوشت: انجمن دایناسورهای مقیم قرن بیست و یک همچنان عضو می پذیرد.
البته یکی از دوستان چند مرام زنانه دایناسوری هم  ارائه داده که با چندتاش شدیدا موافقم. بزودی از یک پست مطلقا دایناسوری رونمایی خواهم کرد. 

/ 4 نظر / 40 بازدید
هادی

دایناسور منقرض بشی منقرض نشی دوست داریم..

سفینه ی غزل

رها کنید این حرف ها رو برادر... بستنی رو کش طلای برج میلاد رو عشق است. با پول چندتاشون شاید بشه بخشی از مشکلات اهالی این روستا حل بشه ... ولی خب نمیشه که بشه.

میله بدون پرچم

سلام اي بابا... اوضاع اين هموطنان ما گريه كسي را پشت تريبون درنمياره...!!

منیره

مدیران دنیا !! یعنی برای خشک کردن رود راین چقدر وقت لازم دارن ؟ نفرین آب و نمک بر نسل و نام شان ... الهی بمیرم برای دریاچه ی ارومیه . دوست داشتم موارد مخالفت رو می دونستم .