سفرنامه2/ کشفیات دایناسور طی سفر

-  علاقه مفرط مازندرانی های عزیز به خودروی" پرشیا" از نتایج مشاهدات بنده بود در سفر به این استان سر سبز . اگر در تهران به تقریب از هر 10 خودرو یکی پرشیا باشد در مازندران از هر 10 خودرو 4 تا پرشیاست.

این علاقه مفرط می تواند موضوع یک تحقیق باشد ( بشتابید)

- مورد دیگه اینکه درصد بالایی از هموطنانمون مانند هم فکر می کنند. مثلا در زمانبندی سفر در یک روز و یک ساعت همه تصمیم می گیرند از جاده هراز به شمال بروند، ساعت 11 صبح برای سیزده بدر به سمت پارک جنگلی شهر حرکت کنند،ساعت هفت بعد از ظهر برای خرید بیرون بروند . این رفتار مزایا و معایبی دارد. این خصوصیت جان می دهد  برای بهره برداری سیاسی حکام پوپولیست .

اما مزیتی دارد که دایناسور بسیار آن را دوست دارد . کافی است کمی متفاوت و در مواقعی مخالف اکثریت فکر کنید ، تصمیم بگیرید  و برنامه ریزی کنید ( حداقل در تفریحات و اوقات فراغت)  آن وقت خیلی بهتان خوش می گذرد

 -   چند تا پیشنهاد: ( البته مشتریان پر وپا قرص شمال کشور حتما بهتر و بیشتر از من می دانند) 

بابلسر: غذا در رستوران "میزبان" ، دیدار از ساحل "میرود"

جاده چمستان : روستای لاویج ، آبگرم لاویج ، عسل ، جاده زیبا

نور : پارک جنگلی ، خرید از فروشگاه های بزرگ برند های معروف با قیمت های خوب ( نسبت به تهران)

علمده : آبشار" آب پری"

لاهیجان :  صرف غذاهای شمالی ( باقالی قاتق، میرزا قاسمی ، کباب ترش، ماهی سفید ، سیر ترشی ... دهنم آب افتاد)، در رستوران" زیبا" و شیطان کوه  را هم که حتما خودتان می دانید.

- داشتم تاریخ تولد دوستان را در تقویم یادداشت می کردم ( البته اونهایی را که می دونستم) که دیدم بدون اینکه متوجه شده باشم اکثریت دوستانم ، چه مجازی و چه واقعی ، متولد خرداد و تیر ماه هستند ( با زور آدم را به طالع بینی علاقه مند می کنند) . البته دوستان خوب دیگری از ماه های دیگر سال دارم که روی سرم جا دارند.

 نکته دیگر کم بودن دوستان هم سن و سال بود. یا از من بزرگترند که احترامشان می گذارم و یا کوچکتر که به وجودشان افتخار می کنم ( تفاوت ها هم بیش از سه چهار سال است)، البته بیشتر این بزرگان که تنها از نظر سنی از من کوچکترند ، متولد1361 بودند و هستند و خواهند بود ! 

----------------------

پی نوشت: یه نگاه هم به این دو لینک بندازید تا ببینید داریم کجا زندگی می کنیم (خواندن تیترشون کفایت می کنه) 

 http://www.parsine.com/fa/pages/?cid=34546

http://www.parsine.com/fa/pages/?cid=35612

/ 20 نظر / 41 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سفینه ی غزل

سلام فکر می کنم توی بر وبچه های وبلاگستان بنده حق گیس سفیدی دارم !! پس اگر قابل باشم جزء دسته ی اول (اونهایی که سنشون از شما بیش تره) قرار می گیرم. برای اولین بار هم از این که متولد تیر ماهم خوشحال شدم... غذاهای شمالی رو از خود شمال بیشتر دوست دارم. برم پیشنهاد های شمالی رو یه جایی یادداشت کنم...اول صبحی دهنمون آ ب افتاد.[لبخند] در مورد پی نوشت ها هم لایک به کامنت جناب میله... ببخشید من یکم دیر اومدم....باقی بقایت...[گل]

سعید ترشیزی

خب چون مایه دارن ! تو شهر ما از هر 10 تا ماشین 11 تاش پرایده !!![نیشخند]

ققنوس خیس

سلام ببخشید زدی تو کار تبلیغات رفیق ;) راستشو بگین چقد پول گرفتین ؟ [لبخند]

ققنوس خیس

راستی رستوران زیبا جدیدن خیلی بی کیفیت شده ...

ققنوس خیس

سلام ، من اهل لنگرودم ! زیبا یکی از رستورانهای قدیمی لاهیجانه که کیفیتش هم خیلی معروف بود ... ولی الان خیلی بد شده ! من رستوران ضیافت ، اول جاده لیلاکوه در لنگرود رو معرفی می کنم ... با اینکه تازه وا شده ولی خیلی کیفییت غذاش خوبه ، کباب ترش اونجا رو هم پیشنهاد می کنم :)

نادی

سلام این هماهنگی بین مازنی ها می تونه خیلی در پیش بینی ها یاری رسان باشه[چشمک]

مینا

داری مسله سازی می کنی واسه مازنیا :D

منیره

ما الان تو تعطیلات بهاریم" اُستا فری ین " هر استانی تعطیلاتش توی تقویم استانی مشخصه . عقلشون نمی رسه دیگه بعد اگه یک داینا پیدا بشه بخواد خلاف جریان آب شنا کنه باید چی کار کنه ؟[متفکر] مرسی که دهن ما رو آب انداختی . خوب شد انزلی نرفتی خیلی شلوغ میشد [وحشتناک] خاک عالم پور ازغدی اون حرفا رو گفته واقعن ؟ به خدا نزول نزدیکه [شکست] یادمه تو جریان اعتراضات یکی از دوستان بی خبر می گفت شعار هاوتن رو بی بی سی میده گفتم نه ! خودجوشه ... گفت چه جوری گفتم این جوری ............... ولش کن نوشتم پاک کردم

فاطمه

سلام پیشنهاد منم: تنکابن:جاده دو هزار و سه هزار