منِ بی "بازخورد "*

نمی دونم چرا بعضی ها این جوری اند. انگار رابینسون کروزوئه هستند ، ریسیور هستند . اگر از سنگ صدا در آید، از این عزیزان هم پاسخ خواهید شنید.

جالب این که خودشان هم اعتقادی به بازخورد ندارند و عین کرگدن تنها سفر می کنند. برای همین هم اگر بعد از 20 سال آن ها را ببینید هیچ تغییری نکرده اند و همچنان همانند که بودند .

هنوز و همچنان چایی را هورت می کشد، موقع راه رفتن پایش را بر زمین می کشد ، جلوی جمع دست در دماغ می کند و هنوز هم کت و شلوار قهوه ای با چار خونه های بزرگ و پیراهن راه راه سرمه ای و آبی می پوشد و کفشش را از همان کفش فروشی 20 سال پیش می خرد البته همان مدل را ...

و جواب تلفن را به ندرت می دهد، جواب اس ام اس را اصلا نمی دهد، کامنت  را که عمرا !

عکس العمل به سختی نشان می دهد

ابراز احساسات کیلیویی چنده؟ 

از طرف دیگر هم عده ای هستند که زندگی شان را براساس نظرات و عکس العمل مردم تنظیم می کنند. منتظرند ببینند مردم چه می کنند و چه می گویند تا آن ها هم همان کنند که مردم کرده اند.

این دوستان را اگر بعد از دو روز ببینی تفاوت کرده اند و سخت بتوانی بجا بیاوریشان. مدل مو ، قالب وبلاگ ، نوع پوشش و ریش و سیبیل آنها در تغییر و تبدیل هماره است.

اگر آلبوم عکسی داشته باشند و تا حالا نابودش نکرده باشند، خنده دارترین سوژه تصویری است. هر سال شلوارشان تنگ و گشاد شده و مدل مویشان کن فیکون شده،از پشت مو به آلمانی ، از فر به لخت و...

تلفن را زنگ نخورده جواب می دهند ، یک اس ام اس به آنها مساوی است با دریافت 30 اس ام اس و کامنت را دیوانه وار دوست دارند.

در برابر هر چیزی عکس العمل نشان می دهند

سراپا احساسند لا مصبا! 

اما من بی بازخورد می میرم.

البته میزان اهمیت هر باز خورد برای من به میزان اهمیت ارسال کننده بازخورد بستگی دارد.

کامنتها یکی از آن بازخورد هاست که اگر نباشند، من 20 سال دیگر هم ( بشرط زنده بودن) همان دایناسور امروز خواهم ماند با همین طرز نگارش و طرز فکر و جهان بینی.

البته اگر به همه کامنت ها به یک میزان اهمیت بدهم و در برابرشان شکل عوض کنم هم می شوم یک ملون هرهری مذهب.

مَخلص کلام اینکه همه ما به مثابه یک سازمان پویا نیاز به بازخورد و تعدیل و تغییر و اصلاح خود آن هم با کمک  بازخوردها (فید بک ها) داریم.

----------------

*: feedback: بازخورد یا بازخور

ضد پیشنهاد: تا وقتی که مجبور نشدید فیلم" زندگی با چشمان بسته " را نبینید!

پی نوشت: "روزگار" روزنامه و "شهروند امروز" هفته نامه مورد علاقه من در یک روز توقیف شدند!

/ 10 نظر / 9 بازدید
منیره

خب با بازخورد زندگی کن دایناسور !! دایناسور که به مردن فکر نمی کنه ! میکنه ؟[متفکر] حالا به ما سر نمی زنی نزن .. ولی از کامنتهای ما خوش حال شو دیگه !

نرگس

دایناسورها هم اگه فیدبک می گرفتند منقرض نمی شدند و( یا نمی شند!) واقعا مهمه فیدبک از کجا دریافت بشه . فیدبک مثبت و فیدبک منفیه هر دو تاش مفیده و باید درست بررسی بشه توسط دایناسور.

آماندا

سلام.. اون فیلم رو که شنیدم خیلی قشنگه!!.. چرا میگید نریم؟

فرزانه

سلام همین نزدیکی هاییم برادر فیدبک را دادیم که نسل دایناسور وبلاگستان منقرض نشود[چشمک]

مینا

این دست تو دماغو خوب اومدی، ای کاش یه قانونی، یه حقی، نمیدونم ... یه چیزی بود که طبق اون می شد هر کی دست کرد تو دماغش محکم بزنی رو دستش ، آخ که من چه کیفی می کردم :)

سفینه ی غزل

هم دسته ی اول حوصله سر برند هم دومی ها خودمان هم اگر دقت کنید تلفیقی از این دو گروهیم... بابت روزنامه ها تسلیت برادر ... هنوز عادت نکرده ای؟

میله بدون پرچم

سلام [لبخند]

فاطمه

بازخورد :اظهارنظر یا قضاوت بقیه است ، اگه بی منظور و غرض شخصی بشه ناخودآگاه به دل می شینه و باعث تغییر می شه حتی اگه جزء دسته اولی ها باشی واگه بامنظور باشه که فقط یک محرکه و...[عصبانی]

آنا

شهروند امروز ....اخ گفتی ..... از کتابخونه داداشم شماره های قبلیشو که بعضی هاشو نخریده بودم کش رفتم و دارم می خونم فعلن کیفورم