دایناسور در جشنواره 7

دهلیز

اول از همه بگویم که "دهلیز" فیلم خوبی است و با این که درمجموع فیلم تلخی است اما دیدنش را می توان به همه توصیه کرد چون سیاه نیست و ادعای زدن حرفهای بزرگ را ندارد.

می خواستم تیتر این یاددشت را "رضا عطاران گریست!" بگذارم . " دهلیز" رضا عطارانی دارد که تا بحال ندیدید، جدی وغمگین! که اثری از طنازی های او را نمی توانید در طول فیلم ببینید. هانیه توسلی هم یکی از سختترین نقش آفرینی هایش را در دهلیز ایفا کرده، بسیارهم خوب بازی کرده و جایزه نقش اول جشنواره را هم از آن خود کرد. یک پسر بچه شیرین و بامزه هم نمک فیلم است و پیش برنده قصه دهلیز. این فیلم فیلمبرداری و موسیقی و فیلمنامه خوبی هم دارد.

اما چند نقطه ضعف: در جاهایی رییس زندان زیادی خوب و مهربان است که باور پذیر نیست. سکانس نهایی هم ایکاش با تمهید دیگری اجرا می شد چون بیشتر شبیه دکلمه گویی است.

"دهلیز" بهروز شعیبی کارگردانی خوب را به سینمای ایران نوید می دهد. 

==========

پی نوشت1: این روزها یکی از بهترین فیلم های این سال ها اکران شده که باید دیدش. "پله آخر" علی مصفا را می گویم.

پی نوشت 2: " دربند" شهبازی، " قاعده تصادف" بهزادی، " پرویز" برزگر و " کلاس هنرپیشگی" داود نژاد را ندیدم که باید ببینم. 

/ 4 نظر / 26 بازدید
دامون قنبرزاده

سلام راستش همیشه اسمِ وبلاگ محترمتان را می دیدم اینور و آنور اما هیچ وقت نشد که سری بزنم ( گاهی وقت ها آدم نمی دانم چرا اینطوری می شود ). اما خلاصه امروز همتی کردم و آمدم. خوب است که می بینم وبلاگ محتوای سینمایی دارد. درباره ی "پله آخر" هم موافقم با شما. فیلم بامزه ای ست انصافاً ... دامون

موج مرده

جشنواره تموم شد ولي انگار جناب دايناسور ي جشنواره ديگه داره ولي عالي بود با ي متن جديد منتظرتم

فرزانه

سلام واقعاً تصور رضا عطاران جدی سخت است . از فیلم هایی که ندیده اید قاعده تصادف را بچه ها خیلی تعریف می کنند. خیلی ممنون که جشنواره رفتنتان را با ما شریک شدید