از اسم تا رسم

امام حسین (ع) : ادب این است که از خانه خود بیرون آیی و با هیچکس برخورد نکنی مگر آنکه او را برتر از خود بینی .

- حالا شما و کلاه تون را (که تو این روزگار می تونه بهترین قاضی باشه)  قاضی کنید: تو این جامعه که ادعای (رو ادعا تاکید می کنم ) حسینی بودن و پیروی از صاحب این سخنان گران را داره، ادب تا چه حد وجود داره ؟ چقدر؟ کجاست به من هم نشون بدید؟

تو خیابان ها؟ تو مجالس ؟ تو رفتار مردم با هم؟ تو رفتار صاحب منصبان با مردم؟

بابا به خدا قسم اعتقاد به حرف  و به اسم نیست!

تو همون ایام صدر اسلام مردم کوفه و شام و مدینه به معاویه و یزید و بعد به خلافای مروانی و عباسی می گفتند "امیر المومنین"! و  عده زیادیشون فکر می کردند دارند برای اسلام و قربتا الی ا...  تو کربلا با امام حسین می جنگند و اگر کشته شوند یه راست تو بهشت و بغل و حوری و غلمان هستند.

بگذریم...

- چند سالی بود که تبلیغات مناسبتی شهرداری تهران از نظر کیفیت فنی و زیباشناسی بهتر شده و  محتوای بنر ها و پرچم ها غنی تر شده بود. اما امسال نمی دونم چه خبرشده مسولین عوض شدند؟ یا سیاست گزاران ؟ که یک سری جملات و شعارهای بی منبع و ماخذ و  بی ارزش برای این ایام در سطح شهر و  ایستگاها و  داخل قطارهای مترو نصب شده و واقعا اکثرشون در حد فاجعه است. انگار کن که یک نفر از بین مداحی و روضه خونی برادر ایکس و حاجی ایگرگ جملاتی انتخاب کرده و با زور داره به خورد مردم می ده.

- این ماشین نویسی ها  هم که دیگه غیرقابل تحمله. نمی دونم این ائمه به سگ نیاز داشتند که طرف با افتخار پشت ماشینش خودش را سگ عباس  یا رقیه و... معرفی می کنه. نه  عزیز برادر! خدا به اندازه کافی سگ آفریده ، آدم باش! 

- راستی مگر امام حسین بر علیه ظلم قیام نکرد؟ آخرین باری که به ظلم اعتراض کردیم کِی بود؟!

======

پیشنهاد: شعر زیبای استاد زرویی نصر آباد در رثای  حضرت عباس بن علی (ع)

پی نوشت مرتبط: امام حسین (ع): یتیم کسی نیست که از نعمت پدر مادر محروم است بلکه یتیم کسی است که "ادب" ندارد.

پی نوشت: دوستان باب صحبت و بحث در مورد پست های قبلی مخصوصا  اخلاق و  لمپنیسم باز است و منتظر نظرات دوستان هستم.

 

/ 12 نظر / 17 بازدید
نمایش نظرات قبلی
آسیه

هر انسانی که یه کم اعتقاد داشته باشه از بعضی از این به اصطلاح "مدح" ها آزرده میشه -

مهدي

وقتي ظهر عاشورا ديدم چند نفر وسط خيابون براي غذاي نذري دارند همديگرو بشدت ميزنند تازه فهميدم كه امام حسين(ع)چند قرن پيش از جهالت مردم چي مي كشيده،اي واي .......

NAVA

سلام محمد ... واقعآ هم ادب همه جا حرف اولو میزنه...راستی من از این حدیث خیلی خوشم میاد : "هر کس خدا را بنده گردد خدا همه چیز را بنده ی او میکند." امام حسن(ع)

محمد رضا ابراهیمی

سلام با اینکه شرمم میاد بنویسم اما چاره ای نیست (یزید خره گاو منه) (یزید اصلا ازت توقع نداشتم) و ... از جمله ماشین نویسیهایی که روی روان من راه رفت. کارناوال و ملقمه به هم پیچیده ای است که هر روز به آن دامن زده می شه. و معلوم نیست به کجا میره. می خواستم یه مطلب بذارم راجع به این موضوع ولی خوندنش از جانب شما کافی بود باید زجر کشید فعلا عموم با فکر کردن میونه ای ندارند با مد پیش می رن. همه این حرکتها مد شده. ما ایرانیها هم متخصص بال و پر دادن و شاخ و برگ دادن و انحراف موضوع اصلی یک ماجرا هستیم.

آماندا

سلام.. اون قدیما احترام داشت همه این مراسم.. نمیدونم خوشحال باشم واسه اینکه اون احترام از بین رفته یا ناراحت.. شاید این روی واقعی موضوعه.. شاید همش یه بازی بوده از اول.. و تازه داریم میبینیم.. کل مراسم شده در حد خوردن و گشتن.. چشم و هم چشمی.. برادرم دیده بود که دو تا دسته روبرو دراومدن.. آخوند یه دسته میگه محکمتر بزنید تا چشم اون یکی دربیاد.. این عزاداری واسه حسینه واقعن؟

امام حسین (ع) : به خدا سوگند بلا و تنگدستی و کشتار و شهادت به کسی که ما را دوست دارد آن چنان با شتاب می رسد که از فرو افتادن سیل در دره ها شتابنده تر است . عشق امام حسین و مبارزه با ظلم و زیر بار زندگی با ذلت نرفتن به حرف نیست. خون باید داد. جون باید داد. آبرو باید داد. فزند دلبند باید داد و .... ببین تفاوت ره از کجاست تا به کجا [وحشتناک][ناراحت]

میله بدون پرچم

سلام آقا هم تولدتان مبارك و هم سالگرد ازدواجتان [گل]

منیره

اول تبریک صمیمانه بابت ازدواج وسالگردش را بپذیر جان خواهر [گل]

منیره

این بنرها که حالی از آدم بهم میزنن .. بچه ها برام میل میکنند بعضیها رو .. آقا گوسفند سالاری شده به معنی واقعی یک برنی برای رعایت حجاب اسلامی ساخته بودند یک خانم گرد تپلی با چادر مشکی و روسری چفیه ... کنارش برچسب انرژی !!!!!!!!!!!!!!! و نشانه گذاری اینکه هر حجابی چند درصد انرژی داره این خانمه 100 درصد داشت ... یعنی دایناسور جان آدم دل و رده اش بهم میپیچه وقتی که قرار حجابش به لجن کشیده بشه اینقد بی شرمند که ادم رو به حیرت میارن . محرم و صفر هم که حسین ... شده به معنی واقعی .. امام حسین منو ببخشه .. ولی خب اینها کاری جز این نمیکنند .