for better life

 -  پدر! ما برای چی از ایران اومدیم اینجا؟

- for better life

- پدر! اگه می تونستیم تو ایران better life  کنیم، اینجا نمی اومدیم؟

- نه بابا!

این گفتگوی پسر 9 ساله یکی از آشنایان ما بود با پدرش . این خانواده 8 سالی است که در کانادا زندگی می کنند.

این کشور و این آب وخاک مگر چه کم دارد که ساکنین اش برای زندگی بهتر مجبور به مهاجرت به دورترین کشور ها و تحمل غم غربت می شوند.

مخصوصا کسانی که نه به دنبال عیش و طرب آنچنانی اند و نه ابتذال .

و مسلما دنبال تن پروری نبودند که آنجا جای تن پروری نیست.

======

پیشنهاد : "سعادت آباد " را دیدم . یه فیلم پر از سکانس های دیدنی اما در کل فیلم متوسطی است که انگار جا نیفتاده و یه جاهایی بیشتر خودنمایی کارگردان است تا پیش برد قصه. البته حتما ارزش دیدن را داره.

/ 9 نظر / 14 بازدید
فرزانه

سلام مدتهاست بدنبال اندک جايي براي زيستنيم .... مدتهاست

سفینه ی غزل

سلام / همه ي عمرمونو دنبال better life مي دويم و بهش نمي رسيم. آخرشم نفهميديم بايد موند و ساخت يا بايد جان به در برد و رفت.

منیره

اینو گفتی که من بگم آی ددم وای ! [ناراحت]

نظر من

وقتی میشه بهتر زندگی کرد که امکانات موجود رو بشناسی و توانایی استفاده ازشون رو داشته باشی وقتی اینو بلد نباشی اینجا و اونجا نداره تازه اونجا بدتر میشه اوضاع. اونجا باید رفت برای داشتن امکانات بهتر زندگی کردن نه برای بهتر زندگی کردن

جواد

امام علی (ع) می فرمایند : بى نـيـازى ، در غـربـت ، بـسـان زنـدگـى در وطـن است ولى ، فقر و نادارى در وطن ، [نوعى ] زندگى در غربت است . براى كسب مجد و عظمت از وطن خود دور شو و سفر كن، كه در آن پنج فايده است: برطرف شدن اندوه، به ‏دست آوردن روزى، و دانش و آداب زندگى،و هم‏نشينى با بزرگان. بدترين وطن ، وطنى است كه ساكنانش در آن ايمن نباشند . چرا از هر فرقه‏ اى گروهى كوچ نمی كنند تا اين كه معارف دينى را ياد بگيرند و آنگاه كه به وطن خويش برگشتند، قوم خود را بيم دهند (به وظايفشان آگاه كنند)، باشد كه آنان (از كيفر الهى) بترسند.

رها از چارچوب ها

چه کم دارد؟ a little beter life دقیقاً همین این رو کم دارد که اگه من و شما هرجای دیگه دنیا روزی ده ساعت ظرف هم می شستیم الان آسوده تر زندگی می کردیم. حالا بقیه اش بماند . مرسی از توضیح بابت فیلم پس بی خیال دیدنش میشیم

محمد رضا ابراهیمی

یک کلام کم دارد: آآآآآآآآآآآآآآآززززززززززززززززززززززززااااااااااااااااااددددددددددددددیییییییییی

بهروز

میخواهم جایی بروم که مرا بخاطر نوع لباسم بازداشت نکنند! میخواهم جایی بروم که مرا بخاطر ابراز عقیده زندانی نکنند! میخواهم جایی بروم که مرا بخاطر برتری علمی و فنی کنار نزنند !! میخواهم جایی بروم که مرا بخاطر صداقت و صراحت گفتار شماتت نکنند و پس نزنند! میخواهم جایی بروم که اخبار قتل و دزدی و کلاهبرداری و اعدام را کمتر بشنوم!