خیلی بده

همه برامون این اتفاق افتاده که موبایلمون زنگ بخوره و با دیدن اسم کسی که زنگ زده با خودمون بگیم: " وای! یعنی چه کار داره؟"

بعضی ها فقط وقتی سراغ آدم را می گیرند و به آدم زنگ میزنند که کار دارند و این خیلی بده!

یه سال از آدم خبر نمی گیرند بعد یهو زنگ میزنند و سلام احوال پرسی و "زنگ زدم حالت را بپرسم" و بعد میرند سر اصل مطلب.

بعضی ها هم که نه یه راست میرند سر اصل مطلب!

حالا این افراد می تونند نزدیکان آدم باشند یا یه همکار قدیمی یا یه همسایه سابق.

طرف زنگ زده میگه: " نشناختی؟ واقعا؟ یه کم فکر کن؟ "

بعد معلوم میشه دوست یکی از دوستاته که چند سال پیش یه بار دیدیش و حالا شمارت را با زور از دوستت گرفته و میگه :" می تونی ضامن من بشی؟" ، " می تونی از طریق ... برام یه وام بگیری؟"، " داری یکی دو میلیون بهم قرض بدی؟"

خدا کنه وقتی من به کسی زنگ میزنم چنین حسی به طرف مقابلم دست نده!

=================================================

سه سال پیش در چنین روزی یکی از تلخ ترین و بدترین حوادث تاریخ معاصر ایران اتفاق افتاد. سال ها بعد که بیست و دو خرداد هشتاد و هشت را به یاد می آوریم بیشتر تاسف می خوریم که چه می توانست بشود و چه شد!! شروع یک ویرانی عظیم و عقبگرد برای این کشور  که می توانست با یک تصمیم خردمندانه متوقف شود و صد افسوس که نشد و شد آنچه نباید می شد و اکنون شاهد عواقبش هستیم و  متاسفانه این قصه ادامه خواهد داشت.( خواه  این اتفاق براساس تصمیم و انتخاب مردم بوده باشد!؟ و خواه ...)

شاید دستی از غیب بر آید و کاری بکند

=================================================

مصاحبه  روزنامه شرق با خشایار دیهیمی را بخوانید و حظ ببرید از این همه کلام ناب و از یک ذهن سالم و پویا 

/ 7 نظر / 19 بازدید
منیره

[گل]

سفینه ی غزل

الو جناب دایناسور نشناختی؟ ضامن منم نمیشی؟ ای بابا... پس همسایگی به چه کار میاد آخه؟[نیشخند] همیشه منتظر دستی از غیب بودیم و این شد عاقبتمون. بازم می شینیم عیبی نداره. ضمنا" کامنت من برای پست قبلیتونو فکر کنم پرشین بلاگ بلعیده.

آماندا

سلام.. جانا سخن از زبان ما میگویی.. خیلی پیش اومده برام.. تازه چقدر هم منت میذارن سر آدم که من به هرکسی نمیگم فقط به تو رو انداختم و از این حرفا.. بعد باید ازشون تشکر هم بکنی.

فرزانه

سلام این خانم سفینه غزل راست می گوید ها چقدر منتظر غیب شویم آخه ؟[منتظر] بعدش هم زیاد هم ویرانی و عقبگرد و اینا نبوده ببینین مثلاً ما الان رتبه اول داریم تو خیلی چیزا ... اینا رو شنیدین ؟ خوب باشه اینو که نشنیدین همین امروز تو مجلس گفتن 17 امین اقتصاد پویای جهانیم آقا هم فرمودن 11 امین رتبه ایم در فناوری و دانش آمار مون غلطه ؟ این قسمت هم کارگران مشغول کارن تا یک سال دیگر درست میشه آقا جان خانه از پای بست ویران است قضیه سه سال و چار سال نیس

محمد رضا ابراهیمی

سلام دوستی می گفت. حتی وقتی برای مشکلات هم یاد آدم می کنن یعنی هنوز دوستت دارن. شما با این جمله یه کم خودتو آروم کن برادر یکی یکی اگه عوض شدیم تغییری ایجاد می شه. و گرنه ول معطلیم. گر چه 22خرداد 88 تا صبح بیدار بودم و بعدش یک هفته مریض.

آنا

چاره همون دست غیبه دیگه اه

میله بدون پرچم

سلام برادر شما هم؟! ای بابا ... شما هم مثل من دست به ضمانتتون خوبه دیگه... پارسال ضامن شوهر دوست خانمم شدم که واقعاً خنده دار بود (امیدوارم گریه دار نشود!) هم کسر از حقوق گرفتند و هم یک چک به مبلغ یک و نیم برابر وام... در مراسم ضمانت کنون برای اولین بار همدیگرو ملاقات کردیم [تعجب] .............................................. در باب سه سال پیش هم که باید بگم ...این مردم بعضاً عجیب آدم رو ناامید می کنند...